В проекті могли брати участь студенти вищих навчальних закладів України, повнолітні громадяни України, що здобувають вищу освіту за ступенями бакалавра або магістра за інженерними напрямами підготовки, незалежно від форми власності і підпорядкування.
Проект покликаний мотивувати українську молодь покращувати рівень інженерної освіти, популяризувати інженерну професію, втілювати креативні ідеї задля зміцнення престижу нашої країни. Тож учасниками проекту стали студенти, які відчувають у собі достатньо сил бути ефективними та корисними членами команди для розробки технологій майбутнього.
Конкурсні змагання були розподілені між трьома етапами, кожен з яких передбачав виконання різних нестандартних «технічних головоломок». Учасники інженерних змагань виконували комплексні творчі завдання із включенням додаткових математичних, фізичних та ІТ модулів, проходили тестування з фундаментальних технічних дисциплін, захищали мотиваційні презентації англійською мовою.
Під час першого етапу студенти демонстрували свої знання з математики, фізики, англійської мови у форматі онлайн-тестування.
Другий тур проходив у Києві та Харкові. «Родзинкою» цього етапу було доволі складне і цікаве завдання: допомогти команді американського авіакосмічного інженера Ілона Маска у розробці перспективних ідей для освоєння Марсу.
Програма фінальних змагань Фестивалю передбачала різні види завдань. Новою «інженерною головоломкою» для фіналістів стала розробка оригінального комплексного пристрою для очищення водойм. Також студенти індивідуально захищали презентації на тему «Моє інженерне майбутнє» англійською мовою.
За результатими фінальних випробувань десять найкращих студентів технічних спеціальностей успішно презентували свій потенціал на Всеукраїнському Фестивалі інженерних талантів «Future of Ukraine 2018» й вирушили за океан втілювати свою мрію: побувати на авіабудівних заводах гіганта авіапрому, компанії «Boeing» та відчути смак Америки у різноманітних місцях Сієтла. Переможцями стали:
Анастасія Сусловець, Данило Єрмолов, Валерій Наполов,
Ігор Калієнко, Микита Леонідов, Дмитро Колодійчик, Анастасія Літвінова (студенти Національного
аерокосмічного університету ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»)
та Олег Митряшкін, Євген Бас, Максим Кабанець (студенти «Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського»).
Одна з найбільших світових аерокосмічних корпорацій «Boeing» зустріла українську команду, аби познайомити з потужностями й технологіями на авіабудівних заводах. Мандрівка світом технічних розробок у Америці розпочалася для студентів у Музеї авіації — найбільшому приватному аерокосмічному музеї, який розташований на території першого заводу «Boeing». Наступного дня студенти побували на «Boeing Everett Factory», найбільшому у світі складальному виробництві з випуску літаків, яке знаходиться у передмісті Сієтла. Тут фіналісти мали нагоду не тільки спостерігати й оглядати авіакосмічні апарати, а й поспілкуватися з працівниками заводів та керівництвом. Ще одна приємна екскурсія відбулася у виробничому комплексі у Рентоні. Саме тут конструюють найпопулярніші сучасні вузькофюзеляжні літаки Boeing 737 NG та їх модифікації.
Під час подорожі студенти відвідали багато визначних місць, аби сповна відчути атмосферу американського міста.
Призери Фестивалю поділилися своїми теплими й емоційними враженнями про поїздку. За їхніми словами, такі поїздки мотивують удосконалюватися й розвивати інженерну справу в Україні.