Меню

Як Архімед зміг підняти корабель однією рукою?

Ви коли-небудь розмірковували над тим, як саме Архімед зміг підняти корабель однією рукою?
Відповідь проста: «силою думки», а точніше, завдяки фізиці.
Тоді давайте розглянемо, яким чином йому це вдалось.


Давньогрецький вчений винайшов систему блоків – поліспаст. Це пристрій, який допомагає людям підіймати щось важке, не докладаючи багато зусиль, а також змінювати напрями сил. За структурою він складається з двох або більше шківів з мотузкою. Вони об’єднуються в блоки, а ті, в свою чергу, утворюють пари, таким чином, що один переміщується з вантажем, а інший – фіксується.
Так за рахунок чого нам стає легше виконувати роботу?


Механічна перевага – це так званий множник сили. Він збільшує зусилля, що докладаються. Виникають вони через те, що в рухомому шківі один кінець мотузки закріплений. Він компенсує частину сили, необхідної для переміщення об’єкта, передаючи її до опори.
Простіше кажучи, якщо ви прикріпите коробку вагою 100 Ньютонів до рухомого шківа, вам потрібно буде докласти тільки 50 Ньютонів сили, щоб перемістити вантаж, тому що рухомий шків збільшить вашу силу у 2 рази.


Не можна щось отримати, нічого не втративши. Тому, як свідчить «золоте правило механіки»: у скільки разів ми виграємо в силі, у стільки ж разів програємо у відстані.
Завдяки відкриттю Архімеда людство набуло вірного помічника на складі, на виробництві та в транспортній сфері.

Додаткову інформацію про види, типи, недоліки та призначення ви можете дізнатися тут: https://sciencing.com/mechanical-advantage-single-movable-pulleys-8713894.html

Замовити    ×