Меню

Вперше в історії вчені спостерігають зародження нової планети

Вже знайдені тисячі екзопланет, але як вони утворюються, як і раніше відомо дуже мало. Вперше в історії вчені безпосередньо спостерігають зародження нової планети — у 520 світлових роках від Землі. Принаймні, вони так вважають.

Розгледіти формування газопилового диска навколо молодої зірки AB Aurigae (Візничого) їм вдалося за допомогою Дуже Великого Телескопа (VLT): на знімках була специфічна спіральна структура з вигином, який зазначає можливе місце народжується планети.

Астрономи вважають, що планети народжуються, коли в пилових дисках навколо молодих зірок конденсуються холодний газ і пил. Але ніколи раніше не вдавалося побачити характерний вигин пилового “вихору” навколо зірки, передбачений деякими моделями формування планет: це місце можливого утворення новонародженого об’єкта.

“Вигин відзначає точку з’єднання двох спіральних гілок — однієї, що закручується всередину орбіти планети, і іншої, що розкручується назовні. А з’єднуються ці спіралі в точці утворення планети. Тут відбувається акреція газу і пилу з диска на планету, яка формується і її подальше зростання “, – пояснили автори дослідження.

Детальніше: https://www.eso.org/public/usa/news/eso2008/

Замовити    ×