Меню

Паровоз Big Boy

Найбільший та найпотужніший паровоз в історії – Union Pacific Big Boy.
Паровози Big Boy (які будувалися в 1941-1944 рр), є найбільшими серійними локомотивами світу і другими за величиною в історії світового паровозобудування (після досвідченого паротяга PRR S1), а також найважчими локомотивами у світі.

Його характеристики дійсно вражають: довжина паровоза з тендером – 40,47 метра! Службова маса паровоза з повністю заправленим тендером, що включає 28т вугілля і 90т води – 548,3 тонни.

Ці паровози призначалися для водіння важких вантажних поїздів через хребет Уосатч (Скелясті гори).

Повоєнне зростання ціни на вугілля, а також велика ефективність тепловозів і електровозів визначили обмежений термін експлуатації паровозів Big Boy. Проте, вони використовувалися до 1959 року і стали одними з останніх паровозів, знятих з експлуатації на лінійних перевезеннях у США.

З огляду на високу популярність Big Boy, після їх виключення з парку дороги в 1959 році, любителями були зроблені спроби зберегти ці паровози. В даний час з 25 побудованих паровозів збереглося 8, всі вони є експонатами залізничних музеїв і на превеликий жаль, майже всі, за винятком одного або, можливо, двох, в принципі не можуть бути відновлені до робочого стану.

Замовити    ×