Меню

Яким був перший персональний комп’ютер

Сьогодні персональний комп’ютер має кожен, хоча ще майже 40 років назад про таке лише мріяли. Тож у цій статті розповімо коли появився та яким був перший ПК.

До появи перших персональних комп’ютерів придбання і використання обчислювальних машин обходилися дуже дорого. Мало хто з простих людей міг дозволити собі мати вдома таке чудо техніки!

Комп’ютери встановлювалися в великих корпораціях, університетах, дослідницьких центрах і державних установах.

12 серпня 1981 року американська компанія IBM Corporation (International Business Machines) представила першу модель персонального комп’ютера – IBM 5150, що поклала початок епохи сучасних комп’ютерів.

Перший персональний комп’ютер коштував 1 565 доларів, був простий у використанні і займав порівняно мало місця. IBM 5150 був оснащений процесором Intel 8088 з тактовою частотою 4,77 мегагерца і перед встановленою оперативною пам’яттю розміром 16 або 64 кілобайт. У першому ПК не було вінчестера, а дисковод купувався за окрему плату.

Уже за перший рік продажів кількість реалізованих комп’ютерів перевалило за 130 тисяч. До 2000 року в усьому світі було продано 140 млн. Персональних комп’ютерів.

Замовити    ×