Меню

Відкрита лекція професора О. Жупанської

06 травня відбулась відкрита лекція д-ра Олесі Жупанської, проф. Department of Aerospace and Mechanical Engineering, University of Arizona, президента American Society for Composites на тему: «Low Velocity Impact Damage in CFRP Composites: Testing, Sensing and Imaging» (Пошкодження від удару на низькій швидкості в CFRP-композитах: тестування, вимірювання та візуалізація).

Під час лекції проф. Олеся Жупанська представила ґрунтовну роботу, спрямовану на аналіз пошкоджень від низькошвидкісного удару в композитах CFRP, яка включає випробування, визначення пошкоджень, аналіз зображень та моделювання.

Пошкодження від удару на низькій швидкості в полімерних композитах, що армовані вуглецевим волокном (CFRP), є одним із найважливіших аспектів, який потрібно враховувати, при проєктуванні стійких до пошкоджень композитних структур. Таким чином, виявлення та оцінювання пошкоджень є сферами активних досліджень, які продовжують привертати велику увагу дослідницьких та прикладних інженерних спільнот. Особливо небезпечні ситуації виникають, коли відсутність явних пошкоджень або ледь помітні пошкодження на поверхні композитної конструкції супроводжуються значним зниженням її міцності, жорсткості та довговічності.

Відкриту лекцію відвідали учасники з таких організацій: КПІ ім. Ігоря Сікорського, Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України, Національний авіаційний університет.

Студенти, аспіранти та науково-педагогічні працівники взяли участь у дискусії та обговоренні особливостей проєктування виробів з композиційних матеріалів та розрахунку таких конструкцій на міцність; особливостей проведення досліджень в університетах США, а також новітніх проблем, які постають перед науковою спільнотою авіаційної, автомобільної, енергетичної та інших галузей промисловості.

Щиро вдячні проф. Олесі Жупанській за приділений час, змістовну лекцію та відповіді на всі запитання, якими цікавились учасники відкритої лекції!

Проєкт «Реновація освіти в галузі літакобудування» (uCAREER – «Aircraft Engineering Education Renovation») реалізується за Програмою «Малі гранти публічної дипломатії – ОСВІТА на 2023 рік» за спонсорської підтримки Державного департаменту США та Посольства США в Україні (the U.S. Department of State, the U.S. Embassy in Ukraine).

 

 

 

Замовити    ×