Меню

Проєкт «Вітрогенератор» на 2024 Sustainable Composite Design Competition

Команда студентів та аспірантів КПІ ім. Ігоря Сікорського розробила проєкт вітрогенератора, основні деталі якого виготовляються з перероблених композитів (рублене вуглецеве волокно). Спроєктований вітрогенератор важить 19,8 кг і може використовуватись з метою забезпечення електроенергією після катастроф, таких як пожежі, повені, міграція, громадянські заворушення або інші надзвичайні ситуації.

04 квітня команда представила концепцію своєї розробки комісії Міжнародного змагання 2024 Sustainable Composites Design Competition, організованого American Society for Composites (https://www.asc-composites.org/) і отримала позитивну оцінку, а також корисні поради щодо подальших етапів розроблення.

Учасники змагань мали можливість не лише представити свої ідеї та обговорити їх з фахівцями в галузі композитів, але й переглянути розробки інших команд з університетів США, Німеччини та Бразилії.

Чотири місяці команда працювала над конструкцією вітрогенератора з перероблених композитів, розрахунками параметрів турбіни, розрахунками на міцність, технологіями виготовлення виробу та розрахунками його собівартості, ринкової  привабливості та вуглецевого сліду від розроблених технологій.

15 травня команда подала на конкурс 2024 Sustainable Composites Design Competition завершену пояснювальну записку до проєкту «Вітрогенератор» англійською мовою, яка включає: опис розробки, кресленики, результати експериментів та висновки.

Для реалізації такого проєкту знадобились об’єднані зусилля мультидисциплінарної команди:

Артур Мигович – капітан команди, аспірант каф. технології машинобудування, НН ММІ

Олексій Моргун – студент (бакалавр) каф. динаміки і міцності машин та опору матеріалів, НН ММІ

Ілля Іванченко – студент (магістр) каф. технології машинобудування, НН ММІ

Владислав Салабай – аспірант каф. менеджменту підприємств, ФММ

Андрій Касьян – аспірант каф. прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки, НН ММІ

Артем Здоровець – студент (бакалавр) каф. технології виробництва літальних апаратів, НН ММІ

Місяць триватиме розгляд комісією поданих проєктів, 15 червня результати будуть повідомлені учасникам. Щиро вітаємо нашу команду із завершенням проєкту і бажаємо здобути перемогу у змаганнях!

Проєкт «Реновація освіти в галузі літакобудування» (uCAREER – «Aircraft Engineering Education Renovation») реалізується за Програмою «Малі гранти публічної дипломатії – ОСВІТА на 2023 рік» за спонсорської підтримки Державного департаменту США та Посольства США в Україні (the U.S. Department of State, the U.S. Embassy in Ukraine).

 

Замовити    ×